Wim van Horssen

2020-07-30

Bronvermelding: Voetbaljournaal.com - Auteur: Kevin van Meerkerk

Wim van Horssen (53) is al dertien jaar lang actief als scheidsrechter. De Dordtenaar speelde in het verleden zelf bij SV Oranje Wit. Bij deze club speelde hij vanaf zijn zevende tot aan zijn tweeëndertigste. Wim is in het dagelijks leven fysiotherapeut in zijn eigen praktijk in Alblasserdam.

Daarnaast is de arbiter fan van PSV en volgt hij graag het voetbal in diverse Europese competities. Naast dat voetbal zijn passie is, is Wim ook fan van de Formule 1 en darten.

Wim begon zijn scheidsrechtersloopbaan in het jaar 2007. ‘’Na het afronden van de toenmalige BOS cursus, tegenwoordig de SOI cursus, begon ik met fluiten in de startersgroep. Na een half seizoen mocht ik al promoveren naar groep 5 en na nog een jaar promoveerde ik naar groep 4.

Daar ben ik twee jaar in actief geweest voordat ik promoveerde naar groep 3 waar ik de bijbehorende cursus, SOII, moest afronden. Na twee jaar moest ik een stapje terug doen en ben in naar groep 4 teruggegaan en tegenwoordig fluit ik in de ZAG groep.’’

Wim fluit dus op een mooi niveau, maar ook ik als schrijver wilde graag weten wat de ZAG groep precies inhield. ‘’Ik fluit dus in groep ZAG. Dit betekent dat ik standaard vierde klasse fluit, maar ook de reserve eerste klasse. Soms fluit ik ook wel eens een derde klasser of een reserve hoofdklasser, en in enkele gevallen fluit ik ook wel eens een reserve tweede klasser.

Ondanks dat dit seizoen niet lang heeft geduurd, heeft Wim toch een mooi seizoen achter de rug. ‘’Het seizoen duurde dit jaar maar kort vanwege de coronacrisis, maar tot op dat moment heb ik een leuk seizoen gehad met leuke wedstrijden op diverse niveaus.’’

Hoewel Wim een ambitieuze scheidsrechter is vindt hij het niet erg om de jongere generatie voor te laten gaan, als het gaat om promoties. ‘’Mijn voornaamste ambitie voor de toekomst is om het plezier in het fluiten te houden. Daarnaast wil ik in ieder geval niet verder degraderen. Ook zou een promotie heel leuk zijn, maar dat is niet noodzakelijk.’’

Ook onze arbiters maken vervelende momenten mee in hun carrière, zo ook Wim. ‘’Het dieptepunt van mijn scheidsrechtersloopbaan is een ernstige knieblessure die ik nota bene tijdens het fluiten van een vriendschappelijke jeugdwedstrijd opliep. Dat heeft me helaas mijn plek in de toenmalige groep 3 gekost.’’

Het hoogtepunt voor Wim was toch zijn promotie naar groep 3. ‘’Ook heb ik enorm genoten van het fluiten van tweede klassers. Zo floot ik eens de wedstrijd Rijswijkse BoysSVW. Er stond die wedstrijd veel publiek langs de lijn en achteraf kreeg ik veel complimenten van spelers en begeleiding van beide partijen. Dat zijn de dingen die het fluiten mooi maken.’’

Rituelen om optimaal te kunnen presteren heeft Wim niet. ‘’Wel zitten mijn kaarten en andere accessoires altijd in dezelfde zak.’’ Naast het fluiten heeft Wim, die tevens ook lid is van de scheidsrechtersvereniging Drechtsteden, ook een passie voor hardlopen, darten en series kijken.

Wim van Horssen